TYDZIEŃ NA RYNKACH FINANSOWYCH - Rynki finansowe nadal rosły osiągając kolejne historyczne maksima

    • Tydzień na rynkach finansowych

Rynki finansowe nadal rosły w ciągu ostatniego tygodnia. Główne indeksy giełdowe osiągnęły nowe historyczne maksima. Najszerszy światowy indeks giełdowy MSCI All Country World odnotował wzrost o 1,5%. Najpopularniejszy indeks giełdowy, amerykański indeks giełdowy S&P 500, odnotował wzrost o 1,4% i zamknął tydzień z nowym rekordem na poziomie 4185 punktów. Według indeksu CECEEUR akcje z Europy Środkowej zanotowały wzrost poniżej średniej o 0,5%. Jednocześnie nie byliśmy świadkami żadnych nowych informacji mających wpływ na powyższe wyniki.

TYDZIEŃ NA RYNKACH FINANSOWYCH - Rynki finansowe nadal rosły osiągając kolejne historyczne maksima

Rynki obligacji również rosły. Najszerszy globalny indeks obligacji, Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond, odnotował wzrost o 0,6%, a średnia globalna rentowność obligacji do wykupu spadła o 0,02 punktu procentowego do 1,11%. Rentowność najchętniej monitorowanej obligacji, 10-letniej amerykańskiej obligacji skarbowej (10-year US Treasury Bond), spadła gwałtownie o 0,08 punktu procentowego do 1,58%.

Surowce również bardzo silnie rosły. Globalny indeks towarowy S&P GSCI wzrósł o 3,7%. Cena baryłki ropy Brent z Morza Północnego wzrosła o 6,1% do 67 USD. Złoto wzrosło o 2,0% do 1780 USD za uncję.

 
 
Michal Stupavský
Strateg inwestycyjny Conseq Investment Management, a.s.

 

Informacja dotycząca opublikowanych artykułów ›