TYDZIEŃ NA RYNKACH FINANSOWYCH - Rynki akcji rosły

    • Tydzień na rynkach finansowych

W zeszłym tygodniu inwestorzy obserwowali inaugurację nowego prezydenta USA Joe Bidena oraz regularne posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Inwestorzy nie odnotowali jednak żadnych innowacji w polityce pieniężnej Europejskiego Urzędu Monetarnego.

TYDZIEŃ NA RYNKACH FINANSOWYCH - Rynki akcji rosły W rezultacie giełdy rosły przyzwoicie. Najszerszy światowy indeks giełdowy MSCI All Country World odnotował wzrost o 1,7%. Z perspektywy regionalnej rynki wschodzące znów odniosły większe sukcesy, a indeks MSCI Emerging Markets zyskał 2,6%. Rynki rozwinięte według indeksu MSCI World odnotowały wzrost o 1,5%. Region Europy Środkowej ponownie znalazł się w gronie przegranych, indeks CECEEUR stracił na wartości 1,8%

Rynki obligacji nieznacznie wzrosły, zyskując 0,1%, według najszerszego światowego indeksu obligacji Bloomberg Barclays, średnie globalne rentowności obligacji wzrosły o 0,01% do 0,88%.

Rynki towarowe nie odniosły dużego sukcesu. Globalny indeks surowcowy S&P GSCI osłabił się o 1,0%. Jednak cena ropy Brent wzrosła o 0,6%, do 55 USD za baryłkę. Złoto wzrosło o 1,4% do 1856 USD za uncję.
 
 
Michal Stupavský
Strateg inwestycyjny Conseq Investment Management, a.s.

 

Informacja dotycząca opublikowanych artykułów ›