TYDZIEŃ NA RYNKACH FINANSOWYCH - Na rynkach finansowych doszło do lekkiej korekty

    • Tydzień na rynkach finansowych

W minionym tygodniu na rynkach finansowych doszło do lekkiej korekty zarówno akcji, jak i obligacji. Wynikało to prawdopodobnie z trwających obaw o rosnące oczekiwania inflacyjne, które są najwyższe w USA i strefie euro od dziesięciu lat.

TYDZIEŃ NA RYNKACH FINANSOWYCH - Na rynkach finansowych doszło do lekkiej korekty

W rezultacie najszerszy światowy indeks giełdowy MSCI All Country World stracił na wartości 0,4%. Z perspektywy regionalnej rynki wschodzące znów odniosły większe sukcesy, a indeks MSCI Emerging Markets odnotował nawet niewielki wzrost o 0,1%. Rynki rozwinięte tracą na wartości 0,4% według indeksu MSCI World.

Rynki obligacji również odnotowały korektę, najszerszy globalny indeks obligacji, Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond, odpisał 0,6%, a średnia globalna rentowność obligacji do terminu zapadalności wzrosła o 0,08 punktu procentowego do 1,01%.

Z drugiej strony, towary radziły sobie całkiem dobrze. Globalny indeks towarowy S&P GSCI wzrósł o 1,3%. Cena ropy Brent wzrosła o 0,8% do 63 USD za baryłkę. Natomiast cena złota spadła o 2,5% do 1777 USD za uncję.

 
 
Michal Stupavský
Strateg inwestycyjny Conseq Investment Management, a.s.

 

Informacja dotycząca opublikowanych artykułów ›