TYDZIEŃ NA RYNKACH FINANSOWYCH - Korekta na rynkach finansowych trwa

    • Tydzień na rynkach finansowych

Korekta na rynkach finansowych trwała w minionym tygodniu, zarówno na rynku akcji, jak i obligacji. Jednocześnie nie byliśmy świadkami żadnych poważnych doniesień, które miałyby wpływ na cenę. Prawdopodobnie była to kontynuacja realizacji zysków po tym, jak akcje i obligacje osiągnęły w ostatnich tygodniach nowe maksima w historii.

TYDZIEŃ NA RYNKACH FINANSOWYCH - Korekta na rynkach finansowych trwa W rezultacie najszerszy światowy indeks giełdowy MSCI All Country World stracił 3,3%. Z perspektywy regionalnej rynki wschodzące wypadły tym razem znacznie gorzej, odpisując 6,3% według indeksu Emerging Markets. Rynki rozwinięte straciły na wartości 2,8% według indeksu MSCI World. Europa Środkowa rozwijała się zgodnie z indeksami światowymi, indeks giełdowy w Europie Środkowej CECEEUR stracił 3,0%.

Korekta trwała również na rynkach obligacji. Najszerszy globalny indeks obligacji, Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond, stracił 0,7%, a średnia globalna rentowność obligacji do terminu zapadalności wzrosła o 0,07 punktu procentowego do 1,08%.

Wręcz przeciwnie, towary radziły sobie całkiem dobrze. Globalny indeks towarowy S&P GSCI wzrósł o 1,5%. Cena ropy Brent wzrosła o 5,1% do 66 USD za baryłkę. Z drugiej strony cena złota spadła o 2,7% do 1729 USD za uncję.
 
 
Michal Stupavský
Strateg inwestycyjny Conseq Investment Management, a.s.

 

Informacja dotycząca opublikowanych artykułów ›