TYDZIEŃ NA RYNKACH FINANSOWYCH - Globalne rynki akcji ustabilizowały się

  Po poprzednich dwóch tygodniach lekkich spadków, globalne akcje ustabilizowały się w minionym tygodniu. Najszerszy światowy indeks giełdowy MSCI All Country World odnotował niewielki wzrost o 0,2%. Równocześnie słabo radziły sobie akcje w USA, indeks S&P 500 osłabił się o 0,6%. Rynki wschodzące radziły sobie dobrze, a indeks MSCI Emerging Markets zyskał 1,5%. Chińskie akcje zanotowały ponadstandardowe zyski, indeks CSI 300 zyskał 2,4%. Indeks MSCI All Country World wzrósł nieznacznie o 0,3% od początku roku.

  TYDZIEŃ NA RYNKACH FINANSOWYCH - Globalne rynki akcji ustabilizowały się

  Światowe rynki obligacji według indeksu Bloomberg Barclays zanotowały solidny wzrost o 0,5%, podczas gdy średnia globalna rentowność obligacji do wykupu wzrosła o 0,01% do 0,90%.

  Globalny indeks surowcowy S&P GSCI umocnił się o 4,7%. Cena ropy Brent wzrosła o 8,3% do 43 USD za baryłkę. Złoto umocniło się nieznacznie o 0,7% do 1953 USD za uncję.

  Rezerwa Federalna USA obradowała w zeszłym tygodniu. Amerykańskie władze monetarne utrzymają zerowe podstawowe stopy procentowe przynajmniej do końca 2023 roku.

  Michal Stupavský
  Strateg inwestycyjny Conseq Investment Management, a.s.

  Informacja dotycząca opublikowanych artykułów ›