TYDZIEŃ NA RYNKACH FINANSOWYCH – Światowe rynki akcyjne nieznacznie traciły

    • Tydzień na rynkach finansowych

Światowe rynki akcji nieznacznie spadły w zeszłym tygodniu, najszerszy światowy indeks giełdowy, MSCI All Country World, spadł o 0,5%. Z perspektywy regionalnej rynki wschodzące radziły sobie tym razem lepiej, a indeks MSCI Emerging Markets Index wzrósł o 0,5%. Rynki rozwinięte straciły na wartości 0,7% według indeksu MSCI World.

TYDZIEŃ NA RYNKACH FINANSOWYCH – Światowe rynki akcyjne nieznacznie traciły

Pod względem poszczególnych rynków akcje najlepiej wypadły w Europie Środkowej, której indeks CECEEUR odnotował wzrost o 0,9%. Z drugiej strony, najbardziej spadły akcje chińskie, ich indeks CSI 300 stracił 3,5%.

Według najszerszego światowego indeksu Bloomberg Barclays, światowe rynki obligacji odnotowały niewielki wzrost o 0,3%, podczas gdy średnia globalna rentowność do terminu wykupu spadła o 0,05% do 0,84%. Obligacje korporacyjne o ratingu spekulacyjnym (high-yield) odnotowały niewielki wzrost o 0,1%.

Globalny indeks towarowy S&P GSCI odnotował wzrost o 1,1%. Cena ropy Brent wzrosła o 1,5% do 50 USD za baryłkę. Złoto umocniło się nieznacznie o 0,2% do 1844 USD za uncję.


Michal Stupavský
Strateg inwestycyjny Conseq Investment Management, a.s.

 

Informacja dotycząca opublikowanych artykułów ›