KOMENTARZ DNIA - Nasz fundusz akcyjny w tym roku bije benchmark we wszystkich kategoriach

    • Komentarz dnia

Wyniki naszego funduszu akcyjnego - Conseq Invest Akcie Nové Evropy – sprawiają nam ogromną radość w tym roku. Wynik funduszu na dzień dzisiejszy to 7,9%, podczas gdy jego benchmark benchmark zyskuje tylko 1,4%. Względna przewaga naszego funduszu jest zatem ogromna i wynosi 6,5%.

KOMENTARZ DNIA - Nasz fundusz akcyjny w tym roku bije benchmark we wszystkich kategoriach

Co pomogło uzyskać tak dobre wyniki naszemu funduszowi akcyjnemu? To przede wszystkim fakt, podobnie jak w innych naszych funduszach, że preferujemy akcje wartościowe (value stocks), natomiast akcji wzrostowych (growth stocks) mamy w funduszu minimum. Trend ten jest w tym roku aktualny na całym świecie. Globalny indeks akcji wartościowych MSCI All Country World Value wykazał jak dotąd w tym roku znacznie ponadstandardowy wzrost o 7,1%, natomiast globalny indeks akcji wzrostowych MSCI All Country World Growth jest nieco na minusie.

Jeśli chodzi o konkretne tytuły akcyjne, wśród akcji wzrostowych mamy CDR Project, Allegro, Dino Polska znacznie niedoważone. Z drugiej strony mamy przeważone niektóre banki, czyli akcje wartościowe, takie jak NLB czy Addiko.

 
Michal Stupavský
Strateg inwestycyjny Conseq Investment Management, a.s.

 

Informacja dotycząca opublikowanych artykułów ›